תפריט
לחצו כאן לבדיקת זכאותכם למילגת לימודים

הסבות מקצועיות - איך עושים את זה נכון

אנשים לומדים תחום מסוים, מוצאים בו עבודה טובה, עובדים בה במשך שנים, ואז מגיע הרגע שהם לא יכולים יותר. הם חייבים שינוי ולא יכולים להמשיך באותו מקום שבו הם נמצאים.

הקורס מתקיים בסניפי המכללה ב: תל-אביב, ירושלים, חיפה, באר שבע.
סניפי המכללה נגישים לבעלי מוגבלויות

התקיעות הזו מאפיינת אנשים רבים וכיום המושג "הסבה מקצועית" הפך למקובל יותר ויותר. אם פעם היה נהוג לומר את זה על "אנשים שלא מצאו את עצמם", או כאלה "שלא יודעים להתמיד בשום דבר", היום ברור לכולם ששינוי מקצוע הוא חלק לגיטימי במעגל החיים. אז למרות שזה מובן ומקובל, צריך לדעת איך לעשות את זה וצריך לעשות את זה בצורה חכמה. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם.

הסבה מקצועית - איך מתחילים?
הסבה מקצועית מגיעה בדרך כלל כשמרגישים תקועים ושמרגישים חוסר חשק לקום בבוקר אל מקום העבודה. נכון שיש אנשים שירגישו את זה כבר בשנים הראשונות לעבודתם, אבל יש את אלו שזה יגיע להם אחרי עשרות שנים בעיסוק מסוים ודווקא עליהם אנחנו מדברים. אם אתם חשים שאתם מוכרחים לשנות כיוון, שאתם כמהים לעסוק במשהו חדש ושהאנרגיות שלכם הולכות ונגמרות - כדאי לשקול הסבה מקצועית. כמובן שלא מומלץ להתפטר מהעבודה באותו היום שההארה הזו מגיעה אליכם, ויש לפעול באופן שקול ואחראי. ראשית כל כדאי לברר על קורסים להסבה מקצועית. יש מקרים שבהם תקבלו מימון לקורסי הסבה מקצועית מטעם המדינה וכדאי לנצל את זה. בררו את כל המידע הנחוץ על הסבה מקצועית ובדקו מהי הדרך הטובה ביותר לעשות זאת. יהיו פעמים שיהיה עדיף לכם להתפטר לטובת הלימודים, ופעמים אחרות שתוכלו לשלב את הלימודים החדשים במקביל לעבודה הישנה ורק כשתסיימו תצטרכו להתפטר. חשוב לפעול בזהירות ולזכור שהסבה מקצועית לא מתרחשת ביום אחד אלא לאחר תהליך נכון ומדויק.

איך בוחרים תחום חדש בהסבה מקצועית?
אחרי שתבררו על האופציות להסבה מקצועית תצטרכו למעשה לבחור את התחום החדש שלכם. זה החלק הקשה שבעניין שכן האפשרויות העומדות בפניכם הן רבות במיוחד. נגדיל ונאמר שתוכלו לעשות כל מה שאתם רוצים, אלא שמומלץ לקחת החלטות נכונות ואחראיות. אז איך בוחרים מקצוע חדש? קודם כל בוחרים משהו שמעניין אתכם, בעיקר אם צפויות לכם עוד שנים רבות לעבוד. אחר כך בוחרים תחום מבוקש שתוכלו למצוא בו עבודה בקלות רבה יחסית. הדבר האחרון שתרצו לעשות הוא ללמוד מקצוע חדש ולגלות שאין בו אפשרויות תעסוקה. בואו לפגישת ייעוץ במכללת מלט"ש ונשמח לסייע לכם לבחור את הקורס המקצועי המתאים עבורכם. צוות יועצי הלימודים שלנו בעל ניסיון רב בתחום של הסבות מקצועיות וישמח לסייע לכם לקחת החלטות.

החלפת מקצוע שלא גוררת פגיעה בתנאים - יש דבר כזה?
עבדתם במשך שנים במקצוע מסוים, צברתם מוניטין וניסיון וזכיתם להעלאה הדרגתית בשכר וברווחים. אז מה קורה כשמשנים כיוון? האם כל הניסיון הולך לאבדון ואתם למעשה מתחילים מאפס? ובכן, לא בהכרח. כמובן שיש סיכון בהסבה מקצועית ולא תמיד תרוויחו את אותם הסכומים בתחילת הדרך, אך אם תפעלו בזהירות ובחוכמה תוכלו למזער נזקים. כל העניין הוא לבחור תחום חדש שיש בו עבודה ואפשרויות רווח גבוהות כבר מההתחלה. במכללת מלט"ש מחכים לכם קורסים מקצועיים מבוקשים למשרות רווחיות במיוחד. הלימודים כוללים חומר תיאורטי ותרגול מעשי במעבדות כך שהבוגרים שלנו מתחילים לעבוד ולהרוויח מיד בתום הלימודים. נשמח לכוון אתכם אל המקצוע המתאים לכם ולהכשיר אתכם ברמה המקצועית הגבוהה ביותר.
להכוונה מקצועית חייג אלינו
או מלא פרטים ומומחה לימודים יחזור אליך בהקדם
טאבלט סמסונג מתנה
לנרשמים לקורס סלולר וטאבלטים הקרוב בסניף תל-אביב
X