תפריט
לחצו כאן לבדיקת זכאותכם למילגת לימודים

לימודי מקצוע במלט"ש

קריירה מקצועית בתחומי הטכנאות מתחילה בלימודי מקצוע במלט"ש

הקורס מתקיים בסניפי המכללה ב: תל-אביב, ירושלים, חיפה, באר שבע.

בעולם שבו אנו חיים כיום, ישנו מגוון רחב של תחומי עניין אישיים, מקצועיים ותעסוקתיים. כמעט כל אדם אשר רוצה להשתלב בשוק העבודה החופשי מעוניין לעשות זאת על הצד הטוב ביותר, כאשר המשמעות היא לימוד, התמחות והכשרה בכל תחום ותחום. ישנם אנשים שעושים זאת על ידי קבלת תואר אקדמי ויש כאלו אשר פונים למסלול המקצועי, אם זה בלימוד במוסדות כגון מכללות ובתי ספר מקצועיים או בקורסים של משרד העבודה וכיו"ב.

הקדמה: הכשרה מקצועית בישראל
זה לא סוד שבימינו קיים פער גדול בין היצע לביקוש, כלומר, מספר מקומות העבודה קטן באופן יחסי למספר מחפשי עבודה. לא זאת בלבד שגם אם אדם החליט להיות עצמאי, גורמים רבים עלולים להקשות עליו בדרך (כלכליים, בירוקרטיים וכד´) ובעצם להתלבט האם כדאי לו לפתוח במהלך שכזה. אולם, נהיר וברור כי בכל דרך שבה אדם בוחר לפנות בחייו המקצועיים, אין כל ספק שלימודים (אם במוסד אקדמאי, אם במכללה שמספקת תעודה מקצועית, ואם בבתי ספר בעלי קורסים מקצועיים) הם הדרך הנכונה, החכמה והטובה לפתיחת הדלת בשוק העבודה. מדוע? מכיוון שבכל תחומי החיים, בין אם מדובר בחברה שמוכרת מוצרי חשמל ובין אם מדובר בחברת הייטק, ללא כל ספק תעודה והכשרה מקצועית ממוסד מוכר (בין אם אקדמי או לא) הן אשר יכולות להכריע בקבלת אדם לעבודה. משמע, אדם אשר רכש לימודי מקצוע, לא רק שרכש ידע נרחב בתחום שבו למד, אלא גם העמיק את כישוריו בתחום הנושא שלמד והתמקצע בו, זאת מכיוון שבכל ממסד של לימודי מקצוע קיימת השיטה של התמחות, דבר אשר אינו קיים בהכרח בעבור אדם שלא למד את התחום. כך, כאשר אדם מגיע לריאיון עבודה, השילוב של תעודת מקצוע עם ניסיון עבודה מוכח הוא שישפיע על קבלתו לעבודה. דבר זה נכון בכל תחום עבודה, בין אם אותו אדם מתכנת מחשבים או שרברב.

ללמוד מקצוע לפתיחת עסק עצמאי
אם אדם מעוניין לפתוח עסק עצמאי לימודי התעודה חשובים אף יותר. היום לא רק רופא או עורך-דין זקוקים לתעודה. מנהל רשת תקשורת; טכנאי מיזוג אוויר; טכנאי סלולר; טכנאי מחשבים וכיו"ב, כולם ככולם חייבים להיות בעלי תעודה מקצועית, זאת כיוון שתעודה משדרת רצינות ויושר, שני דברים אשר חשובים לאדם אשר בא לבקש שירות מקצועי. הלקוח תמיד יעדיף לבחור בנותן שירות אשר למד בממסד מקצועי (בעניין זה למשל ללימודים אקדמאים אין חשיבות עליונה על לימודי תעודה) שכן המשמעות היא שלנותן השירות יש לא רק את הניסיון כי אם גם את האינטיליגנציה והתובנה הבסיסית לגשת לבעיה שהתבקש לפתור ולתת מענה עליה.

היתרונות שבלימודים מקצועיים
מעבר לניסיון והכשרה מקצועית, לימודי מקצוע מגשרים בין רבדי אוכלוסיה שונים ונותנים הזדמנות שווה לכל אדם באשר הוא להתמקצע בתחום המעניין אותו, ומה אם לא זה הוא שמסמן את העולם הפלורליסטי בו אנו חיים ופועלים.
להכוונה מקצועית חייג אלינו
או מלא פרטים ומומחה לימודים יחזור אליך בהקדם