תפריט
לחצו כאן לבדיקת זכאותכם למילגת לימודים

קבלת הכשרה מקצועית

קבלת הכשרה מקצועית מאנשי מקצוע היא תנאי להצלחה ב"עולם האמיתי"

הקורס מתקיים בסניפי המכללה ב: תל-אביב, ירושלים, חיפה, באר שבע.

המציאות היומיומית של היום היא מציאות קשה. מצב הכלכלה העולמית מחריף כאשר האופטימיים צופים התאוששות בעוד כשנה  עד שנתיים ולגבי הפסימיים, הם צופים לפחות תקופת מיתון קשה של 3-4 שנים ואולי אף יותר. לכן המציאות כיום היא קשה, לעיתים רבות בעלי תואר ראשון בנושא מסוים לא יוכלו למצוא עבודה בתחום לימודיהם ולאחר שהשקיעו בתואר מזמנם וכספם הם ייווכחו לדעת כי עליהם לעבוד במקצוע אחר לגמרי בינתיים ובמקביל לחפש אחר עבודה נכספת בתחום אותו הם למדו.

למעשה, קיים כיום תחום אשר מקנה ללומדים אותו הכשרה מקצועית במקצוע מסוים. ההכשרה היא לא ללימודי תואר אלא ל- לימודי תעודה (מקצוע), אולם, מקבלים תעודה של עוסק במקצוע המאושרת על ידי משרד העבודה והמסחר וישר אחרי הלימודים ניתן לעבוד בצורה חוקית ומוסמכת בעבודה אשר מכניסה כסף. למעשה קיימים עבודות רבות שגם במצב מיתון הם מוצאים עבודה- חשמלאי, מנהל חשבונות, טכנאים למיניהם וכדומה. את אותו מקצוע ניתן ללמוד ולקבל תעודת הסמכה וכך גם בזמנים קשים ניתן למצוא עבודה.

חשוב לציין כי כיום בגלל הלימודים הקצרים (יחסית- לעומת לימודי תואר ראשון) הרבה אנשים פנו ללימודי הכשרה מקצועית, ניתן למצוא גם בעלי תואר ראשון מבין התלמידים להכשרה מקצועית- כאלה שלא הצליחו למצוא את ייעודם שבעקבותיו באו ללימודי התואר הראשון, אולי יפנו ללימודי הכשרה מקצועית מתוך ניסיון אמיתי לצאת ממעגל האבטלה ולעסוק במקצוע שמכניס כסף גם כשהזמנים קשים.
בבחירת מוסד הלימודים להכשרה מקצועית חשוב למצוא מוסד מוכר, שמוריו טובים ועוסקים בתחום אותו הם מלמדים, אשר מלמדים את התלמידים מתוך ניסיון חייהם שלהם. כמו כן, בוגר של מוסד גדול ומוכר יוכל למצוא עבודה בצורה קלה יותר ונוחה.

להכוונה מקצועית חייג אלינו
או מלא פרטים ומומחה לימודים יחזור אליך בהקדם