תפריט
לחצו כאן לבדיקת זכאותכם למילגת לימודים

לימודי גז - רמות הכשרה הקיימות בענף

להיות טכנאי גז זה מקצוע בעל אחריות כבדה וגדולה במיוחד על חייהם של אנשים. אין מקום לחובבנות בתחום ואין מקום לפשרות.

הקורס מתקיים בסניפי המכללה ב: תל-אביב, ירושלים, חיפה, באר שבע.

רק טכנאי גז מוסמכים שעברו את כל המבחנים ואת ההכשרה הדרושה יוכלו לעסוק במקצוע. ישנן רמות הכשרה שונות של הכשרה בתחום הגז כאשר כל אחת מהרמות מאשרת לבצע פעולות שונות. בסניפי מכללת מלט"ש ברחבי הארץ תוכלו ללמוד קורס טכנאי גז מקיף ומקצועי שיכין אתכם גם למבחני ההסמכה לעיסוק במקצוע.

קורס מתקיני גז רמה 1
קורס מתקיני גפ"ם רמה 1 מיועד לחסרי ניסיון וידע קודם שמעוניינים לעסוק בהתקנות ואישורי מערכות גז. זהו הקורס הראשוני בתחום והוא כולל תכנים מגוונים כמו שיטות עבודה, תקני בטיחות, תקנים רלוונטיים ותרגולים מעשיים נרחבים. הקורס במכללת מלט"ש יכין אתכם גם למבחני משרד התמ"ת שבמידה ותעברו אותם בהצלחה תוכלו לעסוק סוף סוף במקצוע. הקורס נמשך כשלושה חודשים בלימודי ערב ומתאים גם לאנשים שרוצים לעבוד תוך כדי הלימודים.

קורס מתקיני גפ"ם רמה 2
כדי להתקבל לקורס גז ברמה 2 תצטרכו להיות בעלי תעודה של מתקין גפ"ם רמה 1 ובעלי ניסיון תעסוקתי של שנתיים לפחות בתחום. ברמת ההכשרה הזו תהיו בעלי סמכות לבצע פעולות מורכבות יותר ולכן ההכשרה מיועדת רק למי שכבר עוסק במקצוע וצבר את הניסיון הדרוש בתחום. במהלך הקורס תיחשפו למערכות גז שונות, שיטות התקנה וכמובן תקני בטיחות הכרחיים.

קורס טכנאי גז עם הכנה למבחני התמ"ת
בניגוד למקצועות אחרים, טכנאי גז מקבל אישור לעסוק במקצוע רק לאחר שעובר את הבחינות של משרד התמ"ת. הלימודים והקורס הם חשובים ביותר ובמהלכם תרכשו את כל הידע הדרוש, אך סיומם עדיין לא מהווה אישור לעיסוק במקצוע. קורס טכנאי גז במכללת מלט"ש הוא המקום הטוב ביותר להתחיל בו את הקריירה והלימודים בו כוללים גם את התכנים עליהם תיבחנו בבחינות ההסמכה. צוות המרצים הבכיר במכללה בעל ניסיון רב בעבודה בתחום וכן בהוראה וישמח ללוות אתכם במהלך הלימודים וגם לאחריהם.
להכוונה מקצועית חייג אלינו
או מלא פרטים ומומחה לימודים יחזור אליך בהקדם